Hakkımızda

1973 yılında Ankara Demir Sanayide kurulan ÜKE Makina sürekli ve sürdürülebilir büyümeyi hedefleyerek 1983 -2004 yılları arasında Ostim OSB’de 2004 yılından günümüze kadar ise Sincan OSB Dökümcüler sitesinde üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Geçen zaman içerisinde gerek kendi imalatları olan Kolon Borusu, Sondaj Borusu, Dalgıç Pompalar ve alt yüklenici olarak çalıştığı yurt içi ve yurt dışı firmalar, gerekse TPAO, TCDD, MTA gibi kamu kuruluşlarında içerisinde bulunduğu yerlileştirme projelerinde, müşteri odaklı üretim anlayışı ve müşterileriyle olan güçlü diyaloğu, kalitesi, rekabetçi ve yenilikçi yapısı, başarılı üretim planlaması gibi özellikleri ÜKE Makina‘ya haklı ve saygın bir konum kazandırmıştır.

 

ÜKE Makina, seri üretimin yanı sıra müşterilerinin az sayıdaki parça ihtiyaçlarına ve üst düzeyde mühendislik gerektiren taleplerine yüksek kalitede cevap verebilecek modern üretim tesislerine, makine parkına ve hızlı ve esnek üretim yapısına sahiptir.

 

Ulusal ve uluslararası standartlara göre üretim yapan ÜKE Makina nın müşteri odaklı kalite yönetim sistemi 2005 yılından beri uluslararası düzeyde Bureau Veritas tarafından  ISO 9001 sertifikası ile belgelenmiştir.

 

Amacımız, bundan önce olduğu gibi, sürekli gelişerek müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak olacaktır.